Rusza grupa wsparcia dla osób w żałobie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozpoczynamy nabór do Grupy Wsparcia dla Osób w żałobie, która będzie prowadzona w naszym Hospicjum.

Czym jest grupa wsparcia?

Grupa wsparcia jest odpowiedzią na trudności związane z obawami, że temat żałoby, potrzeba dzielenia się smutkiem, żalem i tęsknotą jest obciążający dla najbliższych osób. Grupa jest odpowiedzią na pojawiającą się presję otoczenia zwiazaną ze stereotypami dotyczącymi przeżywania żałoby.

Grupa wsparcia dla Osób w żałobie daje możliwości spotkania osób, które są w podobnej sytuacji. To miejsce, w którymj w bezpieczny sposób można odsłaniać swój sposób przeżywania żałoby, opowiadać o tym, co boli i zostać wysłuchanym.

To przestrzeń, gdzie można mówić o wszystkich uczuciach, które pojawiają się w związku ze śmiercią bliskiej osoby, także tych wstydliwych czy na co dzień skrywanych przed ludźmi, można opowiedzieć o najtrudniejszych chwilach i sposobach radzenia sobie z nimi, a co najważniejsze- nie być ocenianym.

Obecność w grupie daje możliwość uczenia się od siebie nawzajem strategii przetrwania, poznania sposobów radzenia sobie z bólem, które sprawdzają się u innych. To niezwykle istotna funkcja grupy, która jest konkretną pomocą w życiu codziennym. Daje możliwość przystosowania się do nowej rzeczywistości.

Zajęcia grupy będą odbywały się regularnie co środę, w godzinach 17-19 na terenie hospicyjnej świetlicy, przy Bernardyńskiej 11a w Lublinie

Jeśli jesteś masz pytania, jesteś zainteresowany, bądź znasz kogoś, dla kogo takie wsparcie byłoby pomocna- wykorzysta, proszę, numer kontaktowy- 660 350 343, czynny w godzinach 17-19 od poniedziałku do piątku.

Hospicjum Dobrego Samarytanina 2022. Do góry