Wolontariat modlitewny

Zostań Wolontariuszem
I Ty możesz zostać
Dobrym Samarytaninem!
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Wolontariatu Hospicjum Dobrego Samarytanina.

Jeśli czujesz, że chcesz nam pomóc w opiece nad naszymi Pacjentami, ale nie wiesz na czym polega praca wolontariusza hospicjum? Masz obawy czy masz odpowiednie kwalifikacje? Czy sobie poradzisz? Napisz do nas i umów się na spotkanie z Koordynatorem. Wspólnie porozmawiamy i pokażemy Ci istotę ruchu hospicyjnego i rolę Wolontariusza.
Wolontariat

W zgłoszeniu prosimy o poniższe informacje:

  • Imię i nazwisko
  • Doświadczenie w wolontariacie i wolontariacie hospicyjnym (nie jest to warunek konieczny)
  • Doświadczenie opiece na osobami chorymi leżącymi (nie jest to warunek konieczny)
  • Numer telefonu
  • Motywację do pracy w naszym hospicjum
  • Forma wolontariatu: wolontariat medyczny/wolontariat akcyjny/modlitewny
Pamiętaj!

Wolontariuszem Hospicjum może zostać osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie mogą w ramach szkolnych kół wolontariatu podejmować współprace na uzgodnionych z Koordynatorem warunkach i w uzgodnionym zakresie.

Osoby niepełnoletnie w wieku powyżej 15 lat mogą podejmować wolontariat za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych w uzgodnieniu z Koordynatorem oraz za zgodą psychologa.

Wolontariat
Koordynator Wolontariatu
Paweł Snopek
Wolontariat modlitewny

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do Wolontariatu Modlitewnego im. Św. Ojca Pio. Polega ono na podjęciu trudu systematycznej modlitwy za naszych Podopiecznych, Pracowników oraz Wolontariuszy posługujących przy Chorych.

Tworzymy krąg, w którym Koordynator systematycznie wysyła wiadomości za pośrednictwem SMSów z przypomnieniem oraz intencjami szczególnymi.

Proponowaną przez nas formą modlitwy jest Litania do św. Ojca Pio. Raz w miesiąca organizujemy spotkania z Mszą Świętą oraz adoracją relikwii świętego. Pragniemy także zorganizować wieczystą adorację przy Najświętszym Sakramencie w kaplicy hospicyjnej.

Chętne osoby prosimy o wypełnienie formularza, wybierając „Wolontariat modlitewny”.

Zostań wolontariuszem