Kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek,
potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym.
Blisko niego.
św. Jan Paweł II
Już od ponad 30 lat naszą misją jest nieść pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową w ostatnim etapie ich życia, kiedy leczenie przyczynowe zostało już zakończone. Naszym wsparciem obejmujemy nie tylko Pacjenta, ale także Jego rodzinę, która także cierpi towarzysząc bliskiej osobie. Nad wszystkim czuwa zespół interdyscyplinarny w skład, w którego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medycznie, psycholog, rehabilitant, salowe, kapelan oraz wolontariusze.

Opiekę zapewniamy w naszym domu hospicyjnym przy ul. Bernardyńskiej (Hospicjum Stacjonarne) oraz w miejscu zamieszkania chorego (Hospicjum Domowe). Zwalczamy ból, opanowujemy objawy towarzyszące (nudności, wymioty, gorączkę itp.), łagodzimy cierpienie psychiczne i duchowe.
Robimy wszystko by stworzyć Podopiecznym ich drugi DOM.
By to było możliwe za cel statutowy określiliśmy zbieranie środków finansowych na prowadzenie naszej działalności. Staramy się również propagować wśród lokalnego społeczeństwa idee hospicyjną, a także podejmować tematy problematyki naszej opieki. Czujemy się także zobowiązani do organizowania Wolontariatu hospicyjnego, który spełnia rolę uzupełniającą dla opieki medycznej. Ciągle stawiamy sobie nowe cele i marzymy o nowym, większym domu hospicyjnym.
Prosimy o wsparcie!
Abyśmy mogli kontynuować naszą misję rozpoczęto ponad 30 lat temu potrzebujemy także TWOJEJ POMOCY, by uzbierać konieczne środki do utrzymania naszego Domu Hospicyjnego, a także by myśleć o rozwoju
i ciągłej pracy nad zapewnieniem najlepszej możliwej opieki naszym Chorym.
Pomóż nam zadbać o naszych podopiecznych!