Hospicjum Dobrego Samarytanina obejmuje opieką chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończono leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby.
W hospicjum domowym obejmujemy naszą opiekę Pacjentów w miejscu ich zamieszkania. Pacjenci odwiedzani są przez lekarzy, pielęgniarki oraz według potrzeb: psychologa, fizjoterapeuty i kapelana.
Personel hospicjum domowego jest dostępny całodobowo przez 7 dni w tygodniu pod telefonem, w razie potrzeby udzielając porad, bądź składając wizyty w domu chorego.
Hospicjum dobrego Samarytanina w Lublinie udziela świadczeń opieki paliatywno/hospicyjnej osobom dorosłym na terenie Miasta Lublin, Powiatu Lubelskiego, Miasta Świdnik i Powiatu Świdnickiego.
Lekarze i pielęgniarki Hospicjum domowego udzielają informacji telefonicznej w dniach pon.-piąt. w godz. 7.00-8.00
Dodatkowo posiadamy możliwość wsparcia chorego przebywającego w domu w łóżka rehabilitacyjne, wózki, chodziki, koncentratory tlenu, ssaki medyczne.
Do opieki w warunkach domowych kwalifikują się chorzy spełniający poniższe kryteria (łącznie):
- cierpiący z powodu nieuleczalnej i postępującej choroby nowotworowej w jej schyłkowym
stadium, a więc po zakończeniu leczenia przyczynowego oraz zaawansowanym owrzodzeniu odleżyn, - chorzy, którzy wyrazili uświadomioną zgodę na objęcie opieką paliatywną, a więc opiekę, której najważniejszym zadaniem jest poprawa jakości życia – łagodzenie cierpienia, jakie niesie ze sobą poważna choroba,
- chorzy, którzy nie mogą dłużej pozostawać w swoich domach, z uwagi na trudności w opanowywaniu dolegliwości w tych warunkach.
Warunkiem objęcia pacjenta opieką przez Hospicjum jest jego wcześniejsze zarejestrowanie. Dokumenty wymagane przy rejestracji:
- Skierowanie do Hospicjum Domowego wystawione przez lekarza rodzinnego lub prowadzącego,
- Dowód osobisty chorego (do wglądu),
- Dowód ubezpieczenia (legitymacja emeryta/rencisty ZUS/KRUS, RMUA, zaświadczenie o
zatrudnieniu), - Karta informacyjna leczenia szpitalnego potwierdzająca rozpoznanie choroby nowotworowej.
8:00 – 14:30